Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
Naše další eshopy

  1. Úvod
  2. 🔖 MAGAZÍN
  3. Pozor na falešné ELF BAR 1500
23.08.2022

Pozor na falešné ELF BAR 1500

Jednorázové e-cigarety Elf Bar jsou velmi oblíbené a rozšířené po celém světě. Svou oblibu si ale našli i u padělatelů. Falešné Elf Bary se šíří po celém světě, Česka a Slovenska nevyjímaje.

Nejčastěji se u nás a na Slovensku setkáte s Elf Bary na 1500 potahů, existují ale i zařízení na více potahů - 3000, 5000 atd., které obsahují neznáme množství neznámého liquidu, který nemusí podléhat veškerým bezpečnostním a legislativním předpisům. 

Elektronické cigarety s takovou kapacitou potahů jsou v Evropské Unii zakázány, protože nesplňují limit 2ml obsahu e-liquidu.

Rozdíl mezi originálním a falešným zařízením nemusí být zřejmý na první pohled. Padělatelé ale nejsou většinou schopni zajistit vysokou kvalitu výroby, takže se můžete jednoduše setkat s "Elf Barem", který bez zjevného důvodu začne protékat, nebo mu po pár potazích dojde baterie. O nekontrolovaných substancích není třeba mluvit, vzhledem k přísné legislativě, která kolem nich panuje. Většinou se jedná o doma vyrobené e-liquidy z pochybných surovin, které mohou být potenciálně nebezpečné pro zdraví.

Jak poznat originál Elf Bar

1) Naskenujte QR CODE na krabičce pomocí telefonu. QR code Vás nasměruje na originální stránky výrobce (www.elfbar.com), kde dojde k ověření dané jednorázové e-cigarety s počty jejího ověření (v tomto případě pouze 1x)
 
2) Překontrolujte si papírový obal a základní informace na něm. V rámci legislativy EU musí být veškeré informace v daném jazyce pro danou zemi (pro nás tedy v češtině). Vždy musí obsahovat veškeré složení látek, objem tekutiny, parametry, info o nebezpečí, varovné symboly a nálepky, varování, slepecký trojúhelník, UFI kód a hlavně dovozce/distributora.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli