STÁTNÍ SVÁTEK: Ve čtvrtek 28.9.2023 má prodejna Mělník otevřeno 10.00 - 16.00, prodejna Litoměřice má ZAVŘENO.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
Partnerské eshopy

  1. Úvod
  2. 🔖 MAGAZÍN
  3. Míchání e-liquidu
19.11.2014

Míchání e-liquidu

Jste tu poprvé?

Na příchutích do elektronických cigaret je krásné to, že si můžete vychutnávat chuť přesně takovou, jakou máte rádi. Byla by škoda se omezovat pouze na již namíchané tovární e-liquidy a nevyzkoušet si namíchat e-liquid vlastní. Také vás lákají vlastní kombinace příchutí a zkoušení nových? Fantazii se meze nekladou a díky možnosti vytvoření vlastních náplní (e-liquidů) do vaší elektronické cigarety si to může vyzkoušet každý z vás. Moc dobře si uvědomujeme, že chuťové pohárky každého uživatele jsou odlišné, a každý z vás vyžaduje něco jiného. Nesmíme zapomenout na to, že výsledná cena vlastního e-liquidu je mnohonásobně nižší, než koupení již hotové náplně (e-liquidu).

Samotné míchání příchutí je velmi jednoduché a zábavné. Uvidíte, že si míchání a vytváření nových chutí zamilujete a experimentování se vám bude líbit. Nebojte se, jde o opravdu jednoduchou činnost, která se spíše podobá hře, než nějaké složité alchymii.

 

Co potřebujete k míchání vlastních náplní?

  • Propylenglykol, rostlinný glycerol nebo Nikotinovou bázi – základní kapalina bez nikotinu nebo s nikotinem, liší se počtem miligramů nikotinu v jednom mililitru báze a nosnou složkou, ze které je báze vyrobena. Nosnou složkou je Polypropylenglykol značený jako PG a Vegetable glycerin značený jako VG, obvykle v kombinace obou složek v určitém poměru (nejčastěji 50% PG na 50% VG) označovaná jako VPG nebo PEG.
  • Nikotinový Booster - což je v podstatě nikotinová báze. Pomocí Boosterů a propylenglykolu/rostlinného glycerolu je možné připravit větší objem nikotinové báze s nejpoužívanějším obsahem nikotinu.
  • Aroma – složka, která nám pomůže dochutit vybranou bázi. Arómata jsou vysoce koncentrované chutě získané většinou z přírodních zdrojů. Nosnou složkou většiny arómat je PG.
 

 

Jak začít s mícháním vlastního e-liquidu?

Pokud s mícháním začínate, doporučujeme zvolit Nikotinovou bázi s obsahem nikotinu 3mg, 6mg nebo 12mg. Samotné míchání báze s příchutí (aroma) doporučujeme začít tak, že do základní báze přidáte doporučené procento množství příchutě. Promícháte, příchuť vyzkoušíme a v případě nevýrazné chuti přidáme aroma a celý proces opakujeme.

Pro zkušenější uživatele jsou připraveny Nikotinové boostery. Pomocí Boosterů a propylenglykolu/rostlinného glycerolu je možné připravit větší objem nikotinové báze s nejpoužívanějším obsahem nikotinu.

Celý proces míchání vám usnadní Kalkulačka pro míchání, která vám spočítá jaké množství nikotinové báze/boosterů použít, aby jste docílili požadované hodnoty nikotinu ve výsledném e-liquidu.

Např. pro přípravu 100 ml nikotinové báze s vetším obsahem nikotinu je možné kombinovat Boostery takto:

15mg Booster
1x do 90ml/0mg =100 ml báze 1,5 mg
2x do 80ml/0mg = 100 ml báze 3 mg
3x do 70ml/0mg = 100 ml báze 4,5 mg

20mg Booster + 10mg Booster
1x do 80ml/0mg =100 ml báze 3mg
2x do 60ml/0mg = 100 ml báze 6 mg
3x do 40ml/0mg = 100 ml báze 9 mg

20mg Booster
1x do 90ml/0mg =100 ml báze 2 mg
2x do 80ml/0mg = 100 ml báze 4 mg
3x do 70ml/0mg = 100 ml báze 6 mg

Uvidíte, že vás míchání hned začne bavit a nedáte na míchání vlastních příchutí dopustit.

 

Proč si míchat vlastní e-liquidy?

  1. Jedinečná příchuť – protože si můžete vytvořit naprosto libovolnou příchuť, máte jistotu, že právě ta vaše bude originální. Navíc si můžete být jisti, že za použití stejných přísad ve stejném poměru získáte pokaždé stejný výsledek.
  2. Jednoduchá manipulace – míchání vlastních příchutí je spíše hrou, která je zábavná a jednoduchá. Nemusíte být nijak zvlášť zruční, ani se nemusíte bát nepořádku. Vytváření vlastních e-liquidů si stejně jako naši ostatní zákazníci ihned zamilujete.
  3. Libovolné množství nikotinu – díky rozlišnému množství nikotinu v bázích si můžete namíchat e-liquid s takovým množstvím nikotinu, který vám vyhovuje. Otevírají se vám tak možnosti vytvoření náplní s jedinečnou koncentrací nikotinu, jakou nikde neseženete. 
  4. Cena – v ceně je opravdu zásadní rozdíl. Porovnejte cenu a obsah prodávaných již namíchaných e-liquidů s cenou našich přísad. Pro příklad – při nákupu nejsilnější (nejdražší) báze společně s třemi aroma bude stále výsledná cena nižší, než cena za hotový již namíchaný e-liquid. Míchání vlastních příchutí se opravdu vyplatí!

 

UPOZORNĚNÍ: Výrobek obsahuje nikotin a je nevhodný pro těhotné ženy a kojící matky. Zákaz prodeje osobám mladším 18ti let. Uchovávejte mimo dosah dětí. Obsah nikotinu např. 12 mg/ml symbolizuje, že každý ml obsahuje 12mg nikotinu, v lahvi je 10 ml tekutiny! Při míchání buďte zvlášť opatrní. Nikdy nevysávejte obsah z lahve ústy, použijte stříkačku nebo pipetu. Během těchto prací v žádném případě nesmíte jíst a pít. Nikotin se vstřebává přes sliznice.

Přejeme Vám šťastnou ruku při výběru správného aroma a báze, která Vám dopřeje e-liquid bohatý na kouř a silný HIT.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli