Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
Naše další eshopy

  1. Úvod
  2. 🔖 MAGAZÍN
  3. 3 fakta o elektronické cigaretě, které by měl vědět každý kuřák
18.11.2020

3 fakta o elektronické cigaretě, které by měl vědět každý kuřák

Ještě před několika lety byly elektronické cigarety pro většinu lidí neobvyklé, těžko dostupné a vlastně i záhadou. Nyní jsou všude, ale v průzkumech se opakovaně ukázalo, že zatímco veřejnost o elektronických cigaretách a vapingu slyší hodně v médiích, tak ale ve skutečnosti o nich moc neví. Zdá se, že ani kuřáci klasických cigaret nejsou lépe informováni , což je nešťastné - koneckonců oni jsou ti, kteří mohou nejvíce získat.  Není to ale překvapení, protože kuřáci čtou stejné noviny a zprávy jako všichni ostatní a v nich vidí stejné alarmující zprávy, ze kterých si mnohdy udělají mylnou představu o e-cigaretách a vapingu.  Přinášíme vám proto tři základní fakta  která by měl každý kuřák o elektronických cigaretách vědět.

1. E-cigarety jsou mnohem bezpečnější než ty které obsahují tabák.

Podle WHO tabák každý rok zabije přibližně 6 milionů lidí. Kolikrát jste četli článek, který tvrdí, že e-cigarety jsou stejně nebezpečné jako kouření tabáku nebo dokonce zabíjí ? Spousta novinářů to opakovala. Obvykle na základě chatrných důkazů, a i přesto je zřejmé, že tomu mnoho lidí věří . 

Pravda je však velmi odlišná. V roce 2015  provedla Anglie v oblasti veřejného zdraví nejpodrobnější studii o vapingu, která kdy byla provedena, její data jsou neustále aktualizována naposledy tomu bylo v roce 2019 a její závěr je docela rozhodující - elektronické cigarety jsou minimálně o 95% bezpečnější než cigarety klasické. Mnoho lidí si myslí, že to znamená, že e-cigarety zabijí 5% svých uživatelů. Pokud by to byla pravda, bylo by to i tak docela působivé, ale ve skutečnosti zatím neexistují žádné důkazy o tom, že by elektronické cigarety mohly někoho zabít. Jedná se pouze o možné „nebezpečí“ spojené se závislostí na nikotinu. 

2. Ušetříte!

Prozatím je vaping nejlevnější variantou kouření !

Spousta kuřáků se dívá na cenu e-cigarety a porovnává ji s cenou cigaret klasických a proto pokračují v kouření. To, že elektronická cigareta stojí více než balíček klasických cigaret  je pochopitelné, ale srovnávat to je velká chyba. 

Balíček cigaret je jednorázový nákup, koupíte je, vykouříte a jsou pryč. Plnitelná e-cigareta je jiná. Koupíte ji a poté, co ji budete doplňovat kapalinou neboli e-liquidem a spotřebními náhradními díly, vám poskytne měsíce až roky služby. Počáteční náklady na pořízení e-cigarety se uhradí již za několik dní. Pořídíte si ji a už v době, kdy potřebujete sehnat další lahvičku s e-liquidem č. 5, jste již ušetřil náklady na 4 až 5 krabiček cigaret.

3. Pomůže vám přestat kouřit?

Mnoho zdravotníků považuje kouření za jednu z nejnebezpečnějších věcí ve vašem životě. Kvůli tisícům chemikálií, které se nachází v tabákovém kouři a zvyšují hladinu nikotinu ve vaší krvi, je kouření vysoce návykové.

Někteří lidé říkají, že neexistují žádné důkazy o tom, že elektronické cigarety pomáhají kuřákům přestat kouřit. Jiní zas trvají na tom, že ano. 

Přestat kouřit je těžké . Většina kuřáků to vyzkoušela více než jednou; ať už používáte náplasti nebo žvýkačky, hypnoterapii nebo tradiční metodu - přestanu kouřit ze dne na den, míra selhání je kolem 95%. Spousta vědců má teorie o tom, proč je odvykání tak obtížné, ale zapomínají na jeden detail. Většina kuřáků ve skutečnosti přestat nechce . Říká se, že ano, když se jich zeptáte konkrétně tak zjistíte, že to ve skutečnosti nemyslí vážně. Faktem je, že většina kuřáků kouří dál, protože je to baví.

Nyní se pojďme podívat na to, co po kuřácích vlastně chceme. Měli by opustit zvyk který je baví? Měli by se vzdát toho co potřebují? Je to všechno o odvykání kouření. Ale kdo chce přestat dělat něco, co má rád? Proto je to tak obtížné. 

Tradiční způsoby k odvykání kouření  jako je nikotinová žvýkačka nebo náplast jsou navrženy tak, aby do těla dodávali nikotin. Elektronické cigarety se liší. Ve skutečnosti nemusíte přestat dělat nic - děláte to jen lepším způsobem.

Je pravda, že první elektronické cigarety nebyly ve srovnání s tabákovými příliš uspokojivé, ale technologie za posledních několik let urazila dlouhou cestu.  Dnešní moderní  e-cigareta , správně nastavená a naplněná dobrou tekutinou, je úplně jiný příběh. Není to jen přijatelná náhrada, je to mnohem lepší. Můžete si přizpůsobit, kolik nikotinu chcete, vybrat si z široké škály lahodných chutí a přizpůsobit si celý zážitek tak, aby přesně odpovídal vašim preferencím. Elektronická cigareta je samozřejmě také společensky přijatelnější, mnohem levnější a o 95% bezpečnější.

Přechod z klasických cigaret na e-cigaretu je ekvivalentem výměny starého ručního psacího stroje za špičkový notebook.

Podívejte na to, co říkají skuteční lékaři - lidé jako Public Health England a Royal College of Physicians . Přečtěte si slova  vaperů, kteří zveřejnili své příběhy. 

Pozn. Elektronické cigarety jsou obecně považovány jako bezpečnější varianta kouření . Používání elektronických cigaret není prozatím u nás, na rozdíl od Velké Británie, z lékařského hlediska uznáno jako prostředek usnadňující odvykání kouření. 

Zdroj: https://www.vapingpost.com/2016/06/05/3-facts-smokers-should-know-about-vaping/ a https://provapery.cz/3-fakta-o-elektronicke-cigarete-ktere-mel-vedet-kazdy-kurak

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli