VŠECHNY NAŠE PRODEJNY JSOU OTEVŘENY DLE STANDARDNÍ OTEVÍRACÍ DOBY
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Aktuality
14.03.2021
COVID-19: Aktuální informace k provozu eshopu a prodejen
Aktualizace: 20.04.2021 12:00 Vážení zákazníci,na základě usnesení vlády České republiky č. 217 o přijetí krizového opatření ze dne 26. února 2021 vá... číst celé
19.02.2021
Prodejna Kralupy nad Vltavou
V pondělí 22.2. bude z provozních důvodů na prodejně Kralupy nad Vltavou zavřeno. Moc se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení. Pro nákup mů... číst celé
18.02.2021
Prodejna Mělník
Ve čtvrtek 18.2. bude z provozních důvodů na prodejně Mělník zavřeno. Moc se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení. Pro nákup můžete využít ... číst celé
Zobrazit všechny aktuality
Sociální sítě a komunitní online podpora

Komunita zkušených vaperů, je připravena Vám pomoc s jakýmkoliv problémem okolo vapingu, kontaktovat ji lze textovou zprávou nebo hlasovým hovorem přes Discord server.

Sledujte a odebírejte náš YouTube kanál
Zajímají vás recenze novinek, návody pro DIY a další zajímavý video obsah.  Sledujte videa na našem officiálním YouTube kanálu

Jsme také na Facebooku
Pokud chcete mít přehled o zajímavých novinkách a akčních nabídkách sledujte náš profil na Facebooku.

  1. Úvod
  2. 🔖 MAGAZÍN
  3. Přechod z kouření na elektronickou cigaretu snížil množství karcinogenů
07.03.2021

Přechod z kouření na elektronickou cigaretu snížil množství karcinogenů

Ve spolupráci mezi University of Kansas Cancer Center, California State University San Marcos a Brown University, vědci provedli randomizovanou studii, která porovnala přítomnost určitých biomarkerů u kuřáků a uživatelů elektronických cigaret. 

Studie s názvem „Vliv cigaret na cigarety vs cigarety na expozici karcinogenům u kuřáků afroameričanů a latinskoameričanů“ byla šestitýdenní randomizovaná porovnávající použití e-cigaret s tradičními cigaretami u afroameričanů a latinskoameričanů.

 Primárním cílem bylo snížení koncentrace 4- (methylnitrosamino) -1- (3-pyridyl) -1-butanolu (NNAL) v moči v 6. týdnu. Sekundárními výsledky byly změna kotininu v moči, expirovaný oxid uhelnatý (CO), respirační příznaky, funkce plic, krevní tlak. Vedoucí výzkumného programu KU Cancer Center pro prevenci a kontrolu rakoviny, Nikki Nollen, PhD, působila jako hlavní koordinátorka.
Čtvrtá generace elektronických cigaret obsahuje vysoké koncentrace nikotinu a další přitažlivé vlastnosti, které mohou podporovat přechod na vaping a snížit potenciální zdravotní rizika u těch, kteří kouří hořlavé cigarety, uvedla Dr. Nollen.

"Chtěli jsme prozkoumat biomarkery expozice v obou skupinách a určit poměr mezi rizikem a přínosem elektronických cigaret."

Účastníky byli dospělí kuřáci, kteří konzumovali alespoň 5 cigaret / den po dobu nejméně 25 z posledních 30 dnů po dobu nejméně 6 měsíců a měli zájem přejít na elektronické cigarety. Data byla analyzována a shromážděna mezi 18. září 2019 a 4. září 2020.

Podle studie Abstract byla studovaným subjektům nabídnuta 6týdenní dodávka vapingových produktů v jejich preferovaných příchutích (na 5% nikotinu) spolu s krátkým vzděláváním, tréninkem a akčním plánem na úplný přechod na e-cigarety z klasických. Zatímco kontrolní skupina dostala pokyn, aby kouřila jako obvykle.

Bylo měřeno snížení analyzovaných biomarkerů

Shromážděná data naznačila snížení analyzovaných biomarkerů. Primárním výsledkem bylo snížení koncentrace 4- (methylnitrosamino) -1- (3-pyridyl) -1-butanolu (NNAL) v moči v 6. týdnu. Sekundárními výsledky byly změna kotininu v moči, expirovaný oxid uhelnatý (CO), respirační příznaky , funkce plic, krevní tlak, spotřeba hořlavých cigaret za posledních 7 dní a frekvence přepínání (pouze skupina elektronických cigaret) ve 2. a 6. týdnu. 

Nollen poukázala na to, že úroveň snížení některých biomarkerů byla překvapivá. Co bylo nejpřekvapivější, byla velikost změny, kterou zažili ti ve skupině elektronických cigaret, řekla Dr. Nollen.

„Snížili NNAL o 64%, oxid uhelnatý o 47% a respirační příznaky o 37% ve srovnání s těmi v kontrolní skupině, kteří pokračovali v kouření cigaret jako obvykle."

Duální uživatelé také profitovali

Studie navíc uvádí, že zlepšení nezažili pouze ti, kteří přešli úplně, ale také duální uživatelé, i když v menší míře než ti, kteří provedli kompletní změnu. Podskupiny trajektorie e-cigaret se významně lišily pro úrovně NNAL a CO. Nejvýraznější změny zaznamenali uživatelé exkluzivních elektronických cigaret, následovaní duálními uživateli a poté exkluzivní kuřáci cigaret. V 6. týdnu měli exkluzivní uživatelé elektronických cigaret významně větší snížení hladin NNAL a CO než duální uživatelé a kuřáci cigaret. Duální uživatelé také měli větší snížení hladiny CO ve srovnání s exkluzivními kuřáky cigaret. 

 

Zdroj: https://provapery.cz/prechod-z-koureni-na-elektronickou-cigaretu-snizil-mnozstvi-karcinogenu

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

Myšlenka na  VapingClub vznikla v roce 2013. To jsme jako prodejci elektronických cigaret otevřeli naši první specializovanou prodejnou pro vaping potřeby a už od začátku jsme veděli, že to chceme dělat trochu jinak. Zákazníci jsou pro nás především členové velké vaperské rodiny, které chceme za všech okolností poskytnout maximální pohodlí a komfort při nakupování na našich prodejnách.  Dnes je VapingClub součástí každé naší prodejny a neustále se snažíme tento koncept vylepšovat a zdokonalovat.

VapingClub je tedy místo k posezení a seznámení se s možností nákupu nejen elektronické cigarety, ale i veškerých vaping potřeb a různého příslušenství. Můžete si zde v klidu namotat a osadit vlastní spirálky.  Poskytneme Vám odborné informace a budeme rádi, když u nás strávíte pár příjemných chvil. Rádi Vám připravíme kávu a je možné si dát něco k pití z aktuálního výběru nealkoholických nápojů nebo si u nás můžete v klidu posedět a zarelaxovat s ostatními vapery.

Více informací na www.vapingclub.cz  a na Facebooku FB skupina VapingClub  

 

Sledujte nás a sdílejte fotky s hashtagem #vapingclubcz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Copyright © 2010 - 2021 e-cigaretka.cz | Shop icon icon by Icons8
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.